Aynı Yıldızın Altında Farklı Bireyleriz

Aynı yıldızın altında farklı bireyleriz. Sen de benim gibisin aslında ama daha şişman, sen de benim gibisin ama daha üzgün, sen de benim gibisin ama daha öfkeli, sen de benim gibisin ama daha neşeli… Hepimiz aynıyız… 

Senin de korkuların var, senin de umutların, senin de hayal kırıklıkların, senin de mutlulukların. Sen de bir şeyler başarmaya çalışıyorsun, çabalıyorsun, yoruluyorsun, üzülüyor ağlıyorsun…Hepimiz aynıyız…

Ne kadar aynıyız, neden görmedim ben seni yoksa bakmadım mı gözlerine? Baktım da göremedim mi acaba seni? Gördüğüm sen misin yoksa zihnimdekiler mi? Duyduğum sen misin yoksa zannettiklerim mi? 

Ben’den imkânsız şeyler isteme. Ruhumu ben göremedim ki sana açayım. Ne çok korkuyorum yalnızlığımdan, içimde sakladıklarımdan. Görürüm diye ödüm kopuyor gizlediklerimi. İnsan olmanın zorluğunu ben de senin kadar biliyorum. Söyle bana kendime söyleyemediklerimi sana nasıl göstereyim?

Hepimiz aynı gökyüzünün altında, aynı yıldızın altında değil miyiz? Aynı dünyada yaşıyoruz. Aynı havayı soluyor, aynı sabah uyanıp  aynı akşam uyuyoruz.Aynı saati kullanıyor, aynı zaman diliminde yaşıyoruz. Sen de benim gibisin… Hepimiz aynıyız…

Hadi şimdi soralım farkılıklarımızı bir birimize. Neyi beğenmiyorsun? Neden rahatsızsın? Ne olsa iyi hisseder ve farklılıklarımızdan rahatsız olmazdın? Her şey senin istediğin gibi olsaydı çok daha mı iyi olurdu hayat? 

Peki sen kendin var oluşundan vazgeçebilir misin. Bir başkası gelse sana ve farklılıklarını döküp önüne vazgeç bunlardan dese. Bu seni mutlu eder miydi?

Soruyorum çünkü sormuyoruz. En başta da kendimize sormuyoruz. Bir başkasına değil kendimize soralım bu soruları. Kendimiz kendimize cevaplayalım. Kendi farklılıklarımızı kendimizden saklamayıp kendimizle barışalım en önce. 

İlgili Diğer Yazı ve Paylaşımlar

Farkındakal instagram hesabına ulaşmak için tıklayın

Sende utanırsın benim gibi yazısına ulaşmak için tıklayın

Facebook Yorumları

Leave a Reply

Your email address will not be published.