Neden Yazıyorum?

Neden yazıyorum sorunusun cevabı benim için önemli. Çok defa kendime sorduğum, çok defa vazgeçmeyi düşündüğüm ama vazgeçemeyip devam ettiğim bir konu yazmak. Bu kadar zaman neden bekledim yazmak için diye hayıflandığım bile oluyor.

Yazıyorum Çünkü!

Kendi deneyimlerimden esinlenerek ve en başta kendim için yazıyorum. Bu süreçte yaşadıklarım, fark ettiklerim, geçtiğim, geçemediğim engellerim, travmalarım, anılarımdan esinlenerek belki de rol çalarak yazmaya başladım. Kısacası beni ben yapan bütün deneyimlerim hakkında bilgi verme amacıyla değil; daha çok soru soran, sorduran ve okuyucuyu da kendi hayatına dair düşündürmeyi amaçlıyorum.

Her birimizin kendi özsaygımızı, öz sevgimizi, öz şefkatimizi ve öz değerimizi kazanmamızın en doğal hakkımız olduğuna inanıyorum. Kendimi sayıyorum, kendimi seviyorum, kendime değer veriyorum telkinleri ile maalesef hiçbirimizin kolayca bu kazanımları elde etmesi olası değildir. Hepimizin iç çatışmamızın büyüklüğüne göre zorlu aşamalardan, yüzleşmelerden, farkındalıklardan sonra ancak bir şeylerin değiştiğini görebiliriz.

Kendi yaşadığım dönüşüm sürecinde aldığım notlar, tespit ettiklerim, deneyimlerime dayanarak geliştirdiğim yöntemleri burada herkese sunmak isterim. Umarım sen de kendi yolculuğunda bir nebze olsun yalnız hissetmeden, umutla ilerleyebilirsin. Neden yazıyorum sorusuna verebileceğim ek kısa cevap bu olurdu.

Instagramdan takip etmek için

http://www.instagram.com/farkindakal

www.healthintheworld.com

Önerdiğimiz diğer yazı…

Facebook Yorumları

2 thoughts on “Neden Yazıyorum?

Leave a Reply

Your email address will not be published.