Seviyor Sevmiyor

Seviyor sevmiyor diyorum, sonra bakıyorum da seviyorum sanırım. Bu sözler kime mi? Tabi ki kendime. İnsan en önce kendini söylemeli sözü, sormalı soruyu, batırmalı iğneyi. Önce kendinde aramalı hatayı…

Seviyorum Sanırım

Biraz delice bulabilirsin ama en azından ben bu anı yaşadım. İnsan sevmediğini gerçekten sevmeye başladığı an anlıyor.  Hayatın boyunca sevdiğini düşündüğün herkesi gözünün önüne getirebilirsin. Sevdiğini düşündüğün insanlar. Bu soru şeklini beğenmesem de kullanıyorum. O kişiyi gerçekten seviyor musun veya sevgi emektir gibi bir tanıma girmeyeceğim. Sevgi yüreğinde sevgi olarak hissettiğindir. O hissi yaşıyorsan vardır sevgi.  Çoğu insan kendini sevdiğini söyler. Tereddüt edenler olur belki ama genel olarak sevdiğini iddia eder insanlar. Bana göre ise birçok insan kendisini sevmiyor. Her bir birey de kendini gerçekten sevdiği gün o ana kadar sevmediğini anlayacak.

Kendilerini Sevmediğini Nereden Anlıyorsun?

Davranışlarından tabi ki. Kendini seven bir insanın yapmayacağı davranışlar, birçok kişi için bir kandırmaca yolu kendimi seviyorum demek. Sana sorum şu. Sevdiğini zannedip sevmediğin kimler var acaba? Peki ya senin hayatında o ana kadar sevmediğini gerçekten sevdiğin an da anladığın insanlar oldu mu? Ne yaşadın? Ya da sevdiğini sandığın birçok insanı sevmiyor olabilir misin? Seni sevdiğini zannettiğin birçok insanın seni sevmiyor olma olasılığı olabilir mi?

Seni paranoyak yapmak gibi bir çabam yok, sadece kişinin kendine dürüst olmasını kıymetli buluyorum. Aslında sevmediğini fark ettiğinde belki de gerçekten sevmeye başlayabileceksin. Ben de kendimi sevmediğimi anladığım gün kendimi sevmek için çalışmaya başladım. Başkasını sevmek zorunda değilsin ama bence kendini sevmek zorundasın.

Seviyor Sevmiyor Demeden Önce

Seviyorum sanırım diye başladı cümle, kimleri seviyorum acaba diye bitsin o halde. Bir de liste yapın sizden rica ediyorum. Sevdiğimi zannettiklerim listesi olsun adı. Sonra bir bakın bakalım gerçekten seviyor mu, sevmiyor mu. Size papatya gönderiyorum seviyor sevmiyor yapabilin diye ya da kalbinize sorarsınız sevip sevmediğin. Ben öyle yapıyorum.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar.

Instagramdan takip etmek için

http://www.instagram.com/farkindakal

http://farkindakal.com/ayni-yildizin-altinda-farkli-bireyleriz/

https://www.healthintheworld.com/en/treatments/details/rhythidectomy

https://www.healthintheworld.com/

Facebook Yorumları

Leave a Reply

Your email address will not be published.